about

Jacob.es Jakub Starzyński powstała oficjalnie w styczniu 2019 roku jednak działania marki sięgają trzech lat wstecz. Pierwsza impreza sygnowana marką – pokaz kolekcji „Abażur” Patryka Liska – odbyła się 1 czerwca 2016 na poprzemysłowym terenie Invest Parku Hajduki w Chorzowie. Firma specjalizuje się w kompleksowej organizacji eventów, pokazów mody, wesel oraz imprez. Niedawno poszerzyła swoją działalność o sieć apartamentów „żółty kwadrat” oraz atelier specjalizujące się w produkcji scenografii oraz konstrukcji i elementów z drewna.

Jakub Starzyński – założyciel marki, dyrektor kreatywny, inicjator przedsięwzięć prowadzonych z ramienia marki. Można śmiało powiedzieć, że to właśnie on jest uosobieniem jacob.es. Podczas każdego wydarzenia jest w stanie dopilnować nawet najdrobniejszego szczegółu, który mógłby zaważyć nad jego powodzeniem a wszystko dlatego, że do każdego projektu podchodzi z największą starannością.

Swoją smykałkę do eventów odkrył będąc w szkole podstawowej, tam wspaniali nauczyciele, jego drudzy rodzice – jak o nich mówi – dali mu możliwość pracy przy organizacji najrozmaitszych wydarzeń w bardzo dużej jak na jego ówczesne doświadczenie skali. Praktycznie całe szkolne lata spędził angażując się w życie swojej szkoły odkładając postawowe obowiązki na drugi plan. Po dziś dzień angażuje się w działania szkoły wspominając lata wczesnej młodości.

W latach szkolnych pracował dorywczo w firmie zajmującej się techniką estradową. Projektował i realizował światło na koncertach małych i średnich artystów zdobywając ogrom wiedzy w tym zakresie. Dzięki temu obsługa sprzętu estradowego nie jest mu obca, a to umożliwia mu dziś sprawowanie większej kontroli nad podwykonawcami podczas organizowanych imprez oraz poszerzenie działań organizacyjnych o znane mu możliwości wsparcia ze strony estrady.

Po ukończeniu gimnazjum rozpoczął naukę w katowickim Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, w klasie o profilu dziennikarskim. Choć zarzekał się, że w jego sercu pozostanie na zawsze tylko jego kochana podstawówka – w liceum również nie pozostał długo obojętny na wydarzenia organizowane przez szkołę. Pod koniec licealnych lat był jednym z głównych organizatorów XIV edycji Koncertu Charytatywnego Kopernika, gdzie razem ze swoją obecną supervising producer Zuzanną Chmielowiec rozpoczęli nową erę koncertów unowocześniając całą jego formułę.

Po ukończeniu liceum podjął studia na wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Organizacji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej. W tym samym czasie zaczął pracę jako Event Manager w obiekcie sportowym w Chorzowie, później jako recepcjonista w hotelu sieci Best Western, hotel zmienił sieć, a Jakub szybko awansował na stanowisko kierownika zmiany recepcji w hotelu Park Inn by Radisson. Jak mówi – hotelarstwo stało się jego kochanką – i choć chwilowo się z nią rozstał prędzej czy później zapewne do niej wróci. Studia także – jak szybko rozpoczął – tak szybko je porzucił. Postanowił wrócić do pracy z tym co kocha i oddać się w pełni produkcji eventów.

W styczniu 2019 roku rozpoczął działalność pod własną marką Jacob.es Jakub Starzyński by móc zaskakiwać realizacjami, którymi udało mu się zaskoczyć już nie jeden raz.

jacob.es – tworzymy z pasją